Videoident

Unikátní online identifikace klienta pomocí videochatu s asistencí specialisty.

Co je Videoident

Konečně můžete právně relevantním způsobem ověřit identitu klienta online a to během pár minut. Díky špičkovému německému řešení VideoIdent od IDnow je to snadné, bezpečné a v souladu se všemi zákonnými normami. Videoident je ultimátní technologií založenou na AI, doplněnou odborností kvalifikovaných specialistů na identitu.

 

Společnost IDnow která Videoident vytvořila, patří mezi nejprogresivnější fintech společnosti v západní Evropě. Mj. byla nominována na prestižní cenu European FinTech Award.

Co je k identifikaci potřeba

Vše, co zákazník potřebuje, je přístup na internet, počítač s webovou kamerou, nebo smartphone, případně tablet a samozřejmě platný doklad totožnosti (občanský průkaz nebo cestovní pas).

Jak funguje proces identifikace?

Klient se prostřednictvím odkazu dostane na videochat.

Klient ukáže na kameru svůj občanský průkaz. Software identifikuje údaje včetně ochranných prvků.

Specialista požádá klienta o identifikační údaje.

Specialista porovná údaje z průkazu a tvář klienta a verifikuje proces identifikace. Software zároveň brání pokusům o "deep fake". 

Klient nyní může provádět právní úkony a potvrdit je tzv. kvalifikovaným podpisem na dálku.

Když ne Videoident, tak je tu Autoident

Autoident je nejrychlejší cestou jak identifikovat zákazníka. Ti se při identifikaci obsluhují sami a celý proces trvá méně než jednu minutu.

Řešení Autoident je vhodné pro autentizaci již identifikovaných klientů. Celý proces je vysoce zabezpečený díky kamerovým záznamům a splňuje i ty nejnáročnější požadavky KYC.

Prostřednictvím Autoidentu můžete ověřovat dokumenty kdykoliv  a kdekoliv bez omezení kapacity. Podporuje více než 30 jazyků pro 195 zemí a využívá nejpokročilejší technologii umělé inteligence a strojového učení k zajištění prvotřídního uživatelského zážitku.

Technologická excelence!

Unikátní architektura platformy VideoIdent od IDnow integruje nejnovější ověřovací technologie. Díky technologiím rozpoznávání obličeje, počítačového vidění a detekce podvodů využívajících umělou inteligenci, získáváte jistotu technologické a obchodní převahy nad konkurencí.

Co Vám videoidentifikace přinese

  • Možnost obchodovat s klienty na dálku (nové příležitosti onboardingu, zvýšení konverze)
  • Nevyšší bezpečnostní standard a právní jistotu
  • Kustomizovanou integraci do firemních systémů
  • Zvýšení kvality zákaznických dat
  • Pro klienty zvýšení komfortu (identifikovat se mohou z domova nebo své kanceláře)
  • Klienti nemusejí mít žádný hardware navíc
  • Rychlost a jednoduchost procesu v řádu minut
  • Vysokou uživatelskou spokojenost s procesem identifikace (viz. výsledky IDnow na Trustpilot.com)

Oblasti využití

Videoident od Idnow využijete všude, kde potřebujete rychle, jednoduše a vzdáleně identifikovat své klienty. Získáte tak možnost obchodovat na dálku se všemi možnostmi, stejně jako byste s klientem byli v jedné kanceláři.

Právní jistota

S naší platformou si můžete být jisti, že vzdálená online identifikace vašich klientů splňuje požadavky Know Your Customer (KYC) v celé Evropě i mimo ni. VideoIdent zohledňuje všechna pravidla uvedená v zákoně o praní peněz, zákonech a směrnicích o ochraně osobních údajů a požadavcích stanovených příslušnými orgány dohledu v EU (např.BaFin, FIAU, FINMA nebo FMA).


Reference

Máte zájem o více informací?

Prosíme, vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů